piątek, 19 kwietnia 2013

jest takie duże wyzwanie...

Dzisiaj zapraszam Was na dwa wyzwania. Pierwsze z nich to kolejna mapka na blogu Pomorskie Craftuje - tym razem mojego autorstwa. Po szczegóły zapraszam na bloga, a tutaj - kartka w błękitach, na bazie najnowszej kolekcji UHK (Hot&Cold) w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia :)Kartkę będzie można kupić na aukcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony jest na rehabilitację pewnego sympatycznego chłopca. I to jest kolejne wyzwanie. Może będziesz chciała się do niego przyłączyć? Dając cząstkę siebie - swój czas i pracę, wykonane przez Ciebie dzieło - dajesz Karolowi szansę na uczynienie kolejnego kroku w mozolnej wędrówce ku coraz większej sprawności...

"Gdy siedem lat temu Karol przyszedł na świat, lekarze określili jego stan jako krytyczny. Zdiagnozowano u niego wrodzoną wadę mózgu, głuchotę, przepuklinę przeponową, później też nadciśnienie płucne i przewężenia tchawicy.

Przez dwa lata i trzy miesiące oddychał dzięki respiratorowi, dziś może już oddychać sam. Wbrew rokowaniom i na przekór kolejnym chorobom, które ujawniały się z wiekiem, stan chłopca poprawiał się z miesiąca na miesiąc i z roku na rok.

Przez pierwsze lata rokowania były niepewne i choć żaden lekarz jeszcze tego nie odwołał, synek czyni postępy, a proporcje między leczeniem a rehabilitacją od około dwóch lat ciągle się zmieniają na rzecz rehabilitacji. Innymi słowy, teraz Karol potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji – mówi pani Anna.
Na tę rehabilitację, która daje nadzieję na pierwsze samodzielnie postawione kroki i wypowiedziane słowa, potrzeba mnóstwo pieniędzy.Kto sam nie może zasilić Karolkowego konta, niechaj niesie w świat wieść, że trzeba pomóc. A kto chce go lepiej poznać – niech zajrzy tutaj:


Jak można pomóc?

W dniu dzisiejszym ruszają aukcje charytatywne na allegro. Całość dostępna jest o TUTAJ [klik]. Pod zakładką "sprzedaję" kryje się lista wystawionych przedmiotów. Jeśli chcesz możesz

1. pomóc poprzez zakup przedmiotu

2. pomóc przez rozreklamowanie akcji :)

3. pomóc przez ofiarowanie przedmiotu na aukcję

Jeśli scrapujesz, zajmujesz się decoupage, bizuterią, filcowaniem lub jakimkolwiek innym rodzajem rękodzieła - i chciałbyś/chciałabyś dołożyć swoją cegiełkę do tej aukcji, skontaktuj się z mamą Karola, któa koordynuje wystawianie aukcji:  kasprzykanul@gmail.com

Pamiętaj - czasem mały gest może mieć ogromne znaczenie! Twoja pomoc może sprawić, że mały Karol - dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu na który zbieramy pieniążki - będzie mógł coraz lepiej poznawać świat. Podaruj mu swój jeden uśmiech... :)2 komentarze:

Dziękuję! :*